Yenilenebilir Enerji, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Yenilenebilir Enerji Projeleri
Buradasınız: Anasayfa / Sektör'den Haberler
7 Kasım 2021, Pazar
Yenilenebilir Enerji, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Yenilenebilir Enerji Projeleri
Yenilenebilir enerji, güneş, rüzgâr, biyokütle, jeotermal, hidroelektrik ve okyanus gibi doğadaki tükenmeyen kaynaklardan elde edilen enerjiye denilmektedir. Yenilenebilen enerji kaynaklarından uygun sistemlerle elektrik enerjisi elde edilir ve bu sistemlerin fosil yakıtları kullanan diğer sistemlere göre çevresel zararları oldukça azdır.
Yenilenebilir Enerji, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Yenilenebilir Enerji Projeleri

Bu sistemlerin uygulamalarına; fotovoltaik sistemlerin geliştirilmesi, güneş panellerinin çeşitli amaçlarla kullanılması, rüzgâr türbinleri ve jeotermal enerji sistemlerinin çeşitli uygulamaları, deniz dalgalarından elektrik enerjisisin elde edilmesine yönelik modellerin geliştirilmesi, bitkisel ve çevresel atıklardan enerji elde edilmesi ve yenilenebilir enerji alanında farkındalığın oluşturulmasına yönelik projeler yapılabilir. Yenilenebilir enerji kaynaklarının (dalga, rüzgâr, güneş ışığı, akan su vb.) tanıtımı, geliştirilmesi, uygulanması, teknolojisi ve verimli kullanımına yönelik projeler sunulabilir.

Enerji Kaynakları:
Enerji kaynakları, herhangi bir yolla enerji üretilmesini sağlayan kaynaklardır. Günlük yaşantımızın her anında ihtiyacımız olan enerjiyi bize enerji kaynakları sağlar.
Enerji kaynaklarımızı yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynakları olarak ikiye ayırabiliriz.

Yenilenebilir enerji kaynakları, kendisini doğada sürekli yenileyebilen enerji kaynaklarıdırTükenmeyen enerji olarak da adlandırılır.
• Fosil yakıtlar ve yenilenemez enerji kaynaklarına göre daha az zararlı veya zararı olmayan enerji kaynaklarıdır.
• Güneş, Rüzgar, Jeotermal, Hidroelektrik, Biyokütle, Hidrojen, Dalga enerjisi yenilenebilir enerji kaynaklarındandır.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın