Duru Solar Güneş Panelleri
Buradasınız: Anasayfa / Uygulamalarımız
Duru Solar Güneş Panelleri
Duru Solar Güneş Panelleri

Güneş Panellerinin Çeşitleri

Güneş panelleri, yüksek panel verimliliği sayesinde, yüksek güç çıkışını garanti eder, kendi kendini temizler ve yansımayı azaltan cam yapısı sayesinde yüzeyde toz birikimini azaltır, sabah saatleri ve bulutlu hava koşullarında düşük ışınım olduğu durumlarda bile yüksek panel verimliliği ile çalışır, malzeme kalitesi sayesinde rüzgar ve kar yüklerine karşı maksimum kapasitede koruma sağlar.

Monokristal Paneller

Tek bir silikon kristalinden yapılmış güneş hücrelerine sahiptir. Saf silikondan üretilen güneş hücreleri ile en verimli şekilde elektrik üretebilen model olarak karşımıza çıkmaktadır. Verimliliğinin yüksek olması nedeniyle elektriğin bulunmadığı ortamlarda daha fazla tercih edilmektedir.

Perc Monokristal Paneller

En yüksek verimliliğe sahip panellerdir. Perc, güneş ışınlarından maksimum yararlanmak ve elektrik enerjisine dönüştürmek için geliştirilen hücre verimlilik arttırma teknolojisidir. Perc güneş panelleri ile bulutlu havalarda bile elektrik üretimi en üst seviyede elde edilmektedir.

Polikristal Paneller

Birden çok silikon parçası birlikte eritilerek üretilir. Potada çekme prosesi işlemi gerektirmediğinden daha uygun maliyetlidir. Günümüzde yaygın olarak polikristal hücreli güneş panelleri üretilmektedir. Türkiye GES sahalarında genellikle polikristal ürünler tercih edilmektedir.

Multi-Busbar Paneller

Hücrelerin üzerindeki busbarların inceltilerek sayılarının arttırıldığı panellerdir. Taşınan akım miktarının azaltılarak kayıpların önüne geçmek için üretilmiştir. Amaç diğer panellerde olduğu gibi panellerin verimliliğinin arttırılmasıdır.

Half-Cut

Yarım kesim teknolojisi olarak bilinmektedir. Standart panellerin yarıya kesilmesi ile verimliğin arttırılması amaçlanır.

Çatı Kiremidi

Çatı kiremidi aslında çatılarda normal kiremitlere entegre edilmiş güneş paneli hücrelerinden meydana gelir. Bina çatılarında hem binayı dış etkenlerden korumak hem de kiremit üzerinde yer alan hücreler ile elektrik üretmek için kullanılır.

Esnek Paneller

İşlevi gereği esnek alanlarda elektrik üretimi için üretilen panellerdir. Daha çok karavan, tekne, yat, gibi araçlarda kullanılır. Verimliliği diğer panel çeşitlerine göre nispeten düşüktür.

Güneş Paneli Hücreleri

Bir güneş paneli hücresi güneşten gelen enerjiyi 3 adımda elektriğe çevirmektedir. İlk olarak ışınların panel tarafından emilmesiyle elektronlar bağlarından kopar. Sonrasında ayrılan elektronların hareketleri artı ve eksi kutuplar arasında doğrusal bir akım oluşturur. Son olarak bu akım yakalanır ve bunu taşıyabilecek kablolara transfer edilir.

Güneş Paneli Seçimi

Solar enerji sistemlerinde en önemli konulardan birisi de güneş paneli seçimidir. Birçok tüketici yüksek miktarda yapacağı alışverişlerde uygun fiyat aramaktadır. Fakat bu uygun fiyat arayışında yanılıp yanlış tercihler çok daha fazla kayba neden olacaktır. Uygun fiyatlı birçok alternatifin bulunmasıyla beraber fiyatın dışında dikkat edilmesi gereken farklı özellikler olmalıdır. Öncelikle garanti süresi, üretim kapasitesi, panel çeşidi, ihtiyacınız olan enerji miktarı (watt), verimliliği gibi kriterlerin dikkate alınması gerekmektedir. Bu kriterlerin dışında kalarak yapılan tercihler fiyattan kar ederken üründen zarar etmenizi sağlayabilir.

Güneş Paneli Ömrü

Güneş panellerimiz ile ilgili olarak en çok sorulan sorulardan bir tanesi de güneş panellerimizin ömrüdür. Son teknolojiyle üretilen güneş panellerimizin ortalama ömrü 30 yıl olarak kabul edilmektedir. Ömründen çok yüksek verimlilikle uzun yıllar kullanılmasını hedefleyen üreticiler, gelişen teknolojiyle birlikte güneş panellerimizin verimliliğini kaybetmeden daha uzun ömürlü olmalarını sağlayabiliyor. 12 yıl üretici garantisi 30 yıl performans garantisi bulunan ürünlerimizi web sitemizin solar paneller bölümünden inceleyebilirsiniz.

Güneş Panellerinin Avantajları

Güneş panelleri sisteminin birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi cep dostu olmasıdır. İlk kurulumda biraz maliyetli gözükse de uzun vadede kar elde etmenizi sağlayacaktır. Elektriğin bulunmadığı kırsal alanlarda da rahatlıkla kullan

 

        Duru Solar Enerji Sistemleri                

GÜNEŞTEN ELEKTRİĞE
 Sağlıklı bir dünya için
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın
X
WhatsApp destek ekibimiz
tüm sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, Hoşgeldiniz..
Size nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı