Sektör'den Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Sektör'den Haberler
Sektör'den Haberler
Solar Enerji Sektöründe Neler Oluyor..
İNVERTER NEDİR.?
İnverter Nedir? Güneş ya da rüzgâr enerjisi gibi yenilebilir enerji kaynaklarından elektrik üretilmesi için çalışan inverterlerin temel amacı güneş enerjisini kesintisiz bir şekilde iletmektir. Güneş enerjisinden elde ettiği elektrik enerjisini kesintisiz ve doğru bir şekilde aktaran inverterler, elektronik cihazlar için oluşabilecek hata ya da sorunları azaltarak, elektronik aletlerin kullanım sürecini arttırmaya da yardımcı olmaktadır. Güç dönüştürücü ya da çevirici olarak da adlandırılan inverterler, elektriksel bir güç dönüştürme elemanı olarak da bilinmektedir. Güneş enerjisi elektrik üretimi sistemlerinde güneş enerjisi panellerinin ürettiği enerjiyi 220 volt ya da 380 volt olarak kullanmamıza da yarayan bu cihazlar sayesinde üretilen enerji evimizde, iş yerimizde kullanabilmektedir.
Yenilenebilir Enerji, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Yenilenebilir Enerji Projeleri
Yenilenebilir enerji, güneş, rüzgâr, biyokütle, jeotermal, hidroelektrik ve okyanus gibi doğadaki tükenmeyen kaynaklardan elde edilen enerjiye denilmektedir. Yenilenebilen enerji kaynaklarından uygun sistemlerle elektrik enerjisi elde edilir ve bu sistemlerin fosil yakıtları kullanan diğer sistemlere göre çevresel zararları oldukça azdır.
Rüzgar enerjisi kapasitesinde artış
Türkiye'de yılın ocak-ağustos döneminde devreye alınan rüzgar enerjisi kapasitesi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 180 artışla 1181 megavat oldu.
2 Sene Tek Kuruş Ödemeden Çatıya Güneş Paneli Kurmak Mümkün!
Güneş Enerjisi Kredisi ile Bedava Elektrik Üretme Evin çatısına güneş paneli maliyeti için bankalardan güneş enerjisi kredisi hamlesi geldi. 2 sene ertelemeli 10 sene vadeli ev çatısına güneş enerjisi tesisi kurulması kredisi ile bedava elektrik!
GES'ler için Reaktif güç destek performans test prosedürleri belirlendi
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), güneş enerjisine dayalı fotovoltaik üretim tesisleri için reaktif güç destek hizmeti performans test prosedürlerini belirledi.
 Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliğinde Değişiklik
Lisanssız elektrik üretim tesislerine bağlı tüketim tesislerinde mücbir sebep hallerinde tüketim olmasa da üreticiye ödeme yapılacak.
100 milyon dolarlık kredi
Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, aldığı 100 milyon dolarlık krediyle yenilenebilir enerji projelerini finanse edecek
En yüksek pay temiz enerjide olacak
Türkiye’nin 2022 elektrik üretim kapasitesi artışında en yüksek pay temiz enerjide olacak
Hedef 20 GW GÜNEŞ 7.4 GW
“Dünyada Tüm Bireysel ve Kurumsal Elektrik Tüketicilerinin, Elektrik İhtiyaçlarını Kolay, ve Temiz Bir Şekilde GÜNEŞ ve RÜZGAR Enerjisinden Karşılama Hakkları Vardır.” Hedef 20 GW GÜNEŞ- 7.4 GW-----Hedef 20 GW RÜZGAR- 10.1 GW
Dayanıklı bir ekonomiye giden yol enerji dönüşümünden geçiyor
IRENA’nın Küresel Yenilenebilir Enerji Görünümü Raporu’na göre enerji dönüşümü dayanıklı ve adil ekonomiler yaratırken, kısa vadeli ekonomik iyileşmeyi de destekliyor.
Güneş Enerjisi Panelleri Güneş Olmadığında Çalışır Mı?
Güneş panellerinin çalışma prensibini en çok engelleyen hava koşulu, yağmurlu havalar oluyor. Ancak geliştirilen yeni güneş panelleri ile birlikte, düşen yağmur damlacıklarından da elektrik üretimi gerçekleştirilebiliyor.
Fotovoltaik (PV) enerji sistemi Ne Demek?
FOTOVOLTAİK (PV) Ne Demek? FOTOVOLTAİK Ne Anlama Geliyor? Güneş Enerjisi Sistemlerinde Önemli bir yeri olan Fotovoltaik güneş hücreleri, üzerine güneş ışıkları(fotonlar) düştüğünde güneş enerjisini direk olarak DC elektrik enerjisine çeviren ve bu anda Silikon, Galyum, Arsenit, Kadmiyum Tellurid ya da Bakır İndiyum Diselenid gibi yarı iletken materyalleri kullanan bir sistemdir.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın